הריון ושינה

 
יש קשר בלתי ניתן לערעור בין הריון ושינה. במהלך ההריון נושאת האישה את העובר המתפתח עד לשלב בו הוא מסוגל לחיות מחוץ לרחם. הריון אמנם מתחיל בהפריית ביצית, אך ההשלכות שלו על אורח החיים ועל השגרה הן משמעותיות. הריון מחולק לשלושה שלישים שאורכים שלושה חודשים כל אחד. יחד עם זאת, בשליש הראשון העובר נקלט ונוצרות מערכות הגוף. זהו השליש בו קיים הסיכון הגבוה ביותר להפלה טבעית, ולכן חשוב להקפיד על תזונה נכונה, שינה ערבה ומינימום של מאמץ גופני או נפשי.
 
הריון משפיעה כמובן גם על האב ועל המשפחה המורחבת, אך אי אפשר להשוות בין השפעות אלו לבין האופן בו האם חווה את העובר את התהליך. המטרה של זיהוי הקשר בין הריון ושינה היא בעיקר להקל על האם, ולאפשר לה להתמודד עם שורה ארוכה של השפעות:

הפסקת המחזור החודשי
גודש בשדיים
שינויים בתחושת השובע והרעב
בחילות והקאות
צרבות
עייפות
מחסור בברזל העלול לגרום אנמיה

עם רוב ההשפעות על האם ניתן להתמודד באמצעות שינה ערבה. ראשית, מזרון איכותי יקל על זמן ההירדמות של אישה בהריון כבר מהשבועות הראשונים. אישה בהריון צריכה להרגיש בנוח על המזרן, למצוא את התנוחה המתאימה למבנה הגוף החדש שלה, ובעיקר להימנע מתזוזות לא רצויות. שנית, פתרונות שינה מתקדמים יאפשרו לאישה לצבור כוחות לקראת סוף ההריון. נשים המקפידות של שינה של מספר שעות רצופות בכל לילה חוות שיפור משמעותי באיכות החיים שלהן.
 

מזרון מתאים עבור נשים בהריון בסיכון

 
כיום יכולות נשים בהריון ליהנות ממזרונים בהתאמה אישית, לדוגמא:

א. מזרנים אורטופדיים איכותיים
ב. מזרון לטקס
ג. מזרון קפיצים
ד. מזרון ויסקו ג'ל

פתרונות שינה מתקדמים מתאימים גם עבור נשים הנמצאות בהריון בסיכון. זהו הריון שבמהלכו האם בסכנת חיים או שהעובר נמצא במצוקה חריפה. בניגוד להרבה מאוד פעולות אקטיביות הנמנעות מאם הנמצאת בהריון בסיכון, דווקא שינה היא נושא שאינו מגביל אותה. הסיבות להריון בסיכון אינן קשורות לשעות שינה יומיות, אולם יש מחקרים המצביעים על קשר בין מנוחה לגוף לבין סיכויי ההצלחה של ההריון.
 

מזרונים ופתרונות שינה נוספים

 
יש מזרונים המיועדים לנשים שרגילות לישון על הגב, או מזרנים שיכולים לייצר תנוחה נוחה עבור נשים שישנות על הבטן או על הצד. בתחום של הריון ושינה אפשר לראות לא מעט פיתוחים חדשים העומדים לרשות הנשים. מומלץ שלא להסתפק במזרן איכותי בלבד, אלא לברר גם לגבי כריות חדשות, מצעים ופתרונות נוספים.

לסיכום, נשים בהריון צריכות לדאוג לעצמן ולעובר באמצעות פתרונות שינה ברמה הגבוהה ביותר. אנחנו בחברת בית הפוך, השמיכות והמזרונים בע"מ נשמח להעניק לכם פרטים נוספים על הריון ושינה. בואו להתייעץ עם נציגנו, ותוכלו לקבל הצעת מחיר והמלצות שינה מאנשי מקצוע.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
בר כוכבא 8, חיפה 33654 | טל': 8665751 - 04, 8622848 - 04, פקס: 8662469 - 04, נייד: 2613272 - 052 | דוא"ל: y0522613272@gmail.com