בחירת מזרן

 
בכמה עשרות השנים האחרונות השתפרה הטכנולוגיה לייצור מזרנים באופן משמעותי וכיום ניתן לבחור אותם מסוגים וחומרים שונים, שמתאימים לבעלי צרכים שונים, וגם לאנשים עם בעיות גב מתמשכות. בחירת מזרן נעשתה דבר מורכב בגלל שפע הסוגים, וחשוב להכיר אותם לפני שפונים לבחור מזרן.

העצה הראשונה ואולי החשובה מכולן היא להגיע לאולם תצוגה של מזרנים, ולבדוק אותם בפועל. כלומר, להשתרע עליהם, ולהרגיש אותם תחת גופכם. אין זה מספיק להתרשם מהם, ומהתיאור שלהם באינטרנט. מזרן אינו מקרר. מזרן הוא אביזר חשוב לבריאות הגוף שלכם, ואין להמעיט מערך הבדיקה בשטח. העצה השנייה בעניין זה היא להגיע למקום המחזיק ברשותו מבחר גדול של מזרנים ומיטות מסוגים שונים, כדי שתוכלו להתרשם מן ההבדלים בינהם בצורה, בחומר, בגודל ובמחיר. באולמות אלה תוכלו לקבל הדרכה וייעוץ מקיפים אודות הסוגי השונים, ואף ניתן יהיה להתאים עבורכם מזרן ספציפי לפי הצרכים האורטופדיים שלכם במבחר גדלים ודרגות קושי. החומרים העיקריים שמהם מייצרים כיום מזרנים איכותיים הם: לטקס, קפיצים, ויסקו ואחרים.
 

להלן כמה סוגי מזרנים הקיימים כיום שניתן לבחור בינהם:

 
מזרן לטקס – מזרני לטקס נחשבים כיום לבעלי האיכות הגבוהה ביותר. מזרנים אלה מספקים איכות מירבית, ותורמים רבות לבריאות הגב. מזרנים אלה עשויים לטקס בלבד או שהשכבה העליונה של המזרן עשויה לטקס, ובשני המקרים הם מספקים איכות שינה מעולה, ומאפשרים שינה רציפה ונוחה לזמן ממושך. המזרן עשוי שכבת גומי מוקצף ואוורירי ביותר, עקב החורים שמצויים בו. האווריריות הזו היא שמאפשרת למזרן להיות רך, ולתמוך בגוף בצורה מושלמת. מזרן לקטס הוא גם אנטי בקטריאלי בזכות הטיפול המיוחד לו הוא זוכה בעת הייצור המונע הצטברות זיהומים שונים. בנוסף לכך דוחה מזרן לטקס גם את קרדית האבק בשל היותו עשוי מחומר אורגני.

מזרן אורטופדי – מזרן אורטופדי מתאים לבעלי בעיות גב. מזרן זה מאפשר לגוף את המנוחה האידיאלית, בגלל התמיכה שלו בעמוד השדרה המקלה על הלחצים, וממזערת את הכאבים. מזרונים אורטופדיים ניתנים להתאמה אישית בדרגות קושי שונות, ומומלץ לרכוש אותם גם לבני נוער כדי למנוע התחלתם של כאבי גב או תמיכה לא טובה בגב בזמן השינה בגילאים אלה.

מזרן קפיצים – גם מזרני קפיצים נחשבים למאד איכותיים, וגם הם מעניקים לגב ולגוף שלכם מנוחה שלמה. מזרני קפיצים מגיעים בשני סוגים עיקריים: מזרן קפיצים משולב שנחשב לדגם הקלאסי שבו הקפיצים הם יחידה אחת ושלמה, ומזרן קפיצים מופרד שנחשב ליותר חדשני, ובו מופרדים הקפיצים אלה מאלה על ידי שרוולים שבתוכם נתון כל קפיץ בנפרד. חשוב להבין, כי אין בין שני סוגים אלה טוב יותר וטוב פחות. חשוב לבדוק את השניים, כדי להחליט מה יותר מתאים לגב שלכם.

לסיכום: בחירת מזרנים תלוייה בראש ובראשונה בגב שלכם ובצרכים הספציפיים של כל אחד ואחת מכם. אין מזרון אחד שמתאים לכולם, ואת בחירתו יש לעשות רק לאחר ניסויו בפועל. ברוב החברות לשיווק מזרנים תוכלו לקבל אותו לנסיון של שבועיים בבית, כדי להחליט האם הוא באמת מתאים לכם או שמוטב שתבחרו באחר.

מעוניינים במזרן שיתאים בדיוק עבורכם? צרו קשר עם בית הפוך, השמיכות והמזרונים בע"מ, ונשמח לסייע לכם.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
בר כוכבא 8, חיפה 33654 | טל': 8665751 - 04, 8622848 - 04, פקס: 8662469 - 04, נייד: 2613272 - 052 | דוא"ל: y0522613272@gmail.com